445206741 132929

 

 

با سهند پوشش بهترین ها را تجربه کنید

 

   (ارائه خدمات در سراسر کشور پذیرفته می شود)

 

یکی از مهمترین  و حساس ترین مراحل در اجرای سقف شیب دار  زیر سازی سقف شیب دار نام برد که نقش بسیار مهمی در پوشش سقف دارد . این مرحله باید بسیار مستحکم و مقاوم باشد زیرا زیرسازی سقف شیب دار یکی از پایه های اساسی برای یک کار بسیار خوب و مقاوم است .

از دلایل اصلی اجرای سقف شیب دار و مکان های به کارگیری سقف شیب دار میتوان از مکان های سردسیر و مکان هایی که بارش و یا برف در آن ها بسیار زیاد باشد نام برد.

دلیل اصلی استفاده از سقف شیب دار این است که به علت شیب دار بودن برف و باران به راحتی به سمت لوله ی ناودان و یا لبه ی سقف می آید و به سادگی به خارج از سقف منتقل میشوند همچنین از فواید دیگر سقف شیب دار می توان به احتیاج نداشتن سقف شیب دار به برف روبی اشاره کرد دلیل تاکید بسیار زیاد برای مستحکم و مقاوم سازی زیر ساخت در اجرای سقف شیب دار این است که به صورت کلی این سقف ها مدت زیادی در زیر باران یا برف و ... خواهند ماند و به طور کلی می توان گفت که مادام العمر هستند هر چند بستگی به شرایط آب و هوایی نیز دارد.

لازم به ذکر است که سقف های شیب دار نسبت به سقف های مسطح کمتر احتیاج به مراقبت دارند . از مصالح هایی که برای زیر ساخت سقف شیب دار می توان استفاده کرد عبارت اند از : خرپاهای فلزی یا چوبی ، سقف های بتنی و یا استفاده از طاق های ضربتی .

 

سقف

 

 

انتخاب پوشش مناسب سقف ساختمان

زمانی که صحبت از بنا کردن یک خانه جدید یا باز سازی منزل به میان می آید ، انتخاب یک سقف مناسب دشوارتر از آن چیزی است که اغلب مردم می اندیشند. همانطور که می دانید سقف نقش کلیدی و مهمی در زیبایی ظاهری بنا و نمای ساختمان شما ایفا میکند ، لذا قبل از هر گونه تصمیم گیری برای انتخاب ساختار سقف و بام ساختمان و همچنین در مرحله ی بعد از آن انتخاب نوع پوشش سقف و همچنین نوع عایق بندی بام حتما از نظر کارشناسان و طراحان متخصص استفاده نمایید.

با این حال به منظور آگاهی بیشترشما عزیزان و افراد نا آشنا باب ساختار و جزییات اجرایی انواع بام و سقف ساختمان در راستای آشنایی شما با برخی از اصول اولیه سقف برای انتخابی بهتر و جلوگیری از پرداخت هزینه های اضافی در ساخت و ساز به بررسی مفاهیم کلی طراحی ،اجرا و انواع سقف می پردازیم و در انتها به بررسی سقف های رایج در کشور که عمدتاََ سقف و سقف شیب دار می باشند خواهیم پرداخت.

 

سهند پوشش

 

سقف های شیب دار 

اصولاََ به سقفی که بین 15 الی 70 درجه شیب داشته باشد ، شیب دار گفته می شود که البته در اکثر موارد این شیب در بام ها ، چیزی بین 35 تا 50 درجه در نظر گرفته می شود . از نقطه نظر شیب ، در سقف های شیب دار ، شیب ساده یک الی دو شیب می باشد و شیب چندگانه قابل اجرا، سقف های شیب دار را به دسته های گوناگونی بر حسب نوع شیب و جنس پوشش تقسیم بندی می کنیم.

 


 

 • سقف های شیب داری که بر آن ها عایق های حرارتی استفاده نمی شود اصطلاحاََ سقف های شیب دار سرد خوانده می شوند.

 

ssssss

 

 

 • سقف های شیب داری که در آن ها عایق های حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند  اصطلاحاََ به آن ها سقف های شیب دار گرم گفته می شود.

ddddd

 

در معماری مدرن و پسا مدرن و طی سال های اخیر معماران برتر جهان سعی کرده اند تا بر حسب شرایط مختلف طرح هاییی را برای سقف های شیب دار ارایه کنند که تا حد امکان از جنبه ی صرفه جویی در مصرف انرژی حافظ محیط زیست نیز باشد.

استفاده از سقف های شیروانی جدید نه تنها می تواند ظاهر خانه ی شما را مدرن تر کند بلکه در برخی از طرح ها می تواند موجب ذخیره ی انرژی خورشیدی و گرمایشی بیشتری نیز شود.

طراحی این گونه سقف ها بر دو نوع است : در یک مورد که مخصوص مناطق گرم می باشد سقف ها طوری طراحی و اجرا می شوند که حتی المقدور نور خورشید را بازتاب دهند و حرارت کمتری را نسبت به سقف های معمولی جذب کنند ، برای این مورد از رنگ های خاص استفاده می شود ، در نوع دیگر آن که مخصوص مناطق سردسیر است بر روی سقف ، پنل خورشیدی قرار داده می شود.


مزایای سقف های شیب دار :

از نظر معماری، این سبک دارای زیبایی خاص و منحصر بفردی می باشد.      

طراحی  و ساخت سقف های شیب دار عموماََ از لحاظ زمانی بسیار سریع تر انجام می شوند.       

یکی از علت های رواج سقف های شیب دار کم شدن اندازه ی تیر و ستون هاست و به تبع آن وزن موثر در هنگام زلزله کم شده و در مواردی اندازه ی دیوار های برشی و یا بادبندهای به کار رفته کاهش می یابد که کم شدن وزن در مورد آخرین طبقه ی بنای مورد نظر گاه به 80 درصد می رسد. 

کم بودن هزینه ی ساختن سقف شیب دار نسبت به سقف های مسطح       

کاهش هزینه ی تعمیر و نگهداری ساختمان و عدم نیاز به مواردی مانند برف روبی .

استفاده از عایق های حرارتی در این نوع از سقف ها که موجب عدم اتلاف گرمایشی از طریق سقف می شود ، این مقدار اتلاف انرژی در سقف هایی با سطح مسطح بسیار زیاد تر است.

  سقف شیبدار

سقف های گنبدی :

سقف گنبدی را می توان به یک چند ضلعی تشبیه نمود که شکل کاسه ای به خود گرفته اند. سقف گنبدی ایده فوق العاده ای برای ارتقاء دادن جنبه های زیایی و چشم نواز هر عمارتی می باشد. این سقف ها انتخاب مناسبی برای سقف آلاچیق ها ، گنبدها و اتاق های بالاخانه هستند.

سقف های نامتقارن:

این سقف ها با نام بام نمکدانی نیز معرفی می شوند. بام نمکدانی یک طراحی نامتقارن دارد ، به نحوی که یکی از دو ضلع سقف نسبت به دیگری شیب بیشتری دارد و طول آن ها نا برابر است.

نخستین شهروندان آمریکایی ، پی بردند که با بیشتر کردن شیب یکی از اضلاع سقف های شیروانی می توانند در مصرف مواد و مصالح صرفه جویی کنند و فضای قابل سکونت بیشتری د اختیار داشته باشند.

سقف شیروانی تقریبا حالتی سه گوش به سقف بنا می بخشد.

سقف های شیب دار و خصوصاََ سقف شیروانی دارای طیف کاربردی وسیعی هستند . از سقف های شیروانی در مناطق سردسیر و یا مرطوب  و بارانی به خاطر عدم نیاز به برف روبی و یا ممانعت از نفوذ آب باران استفاده می شود .

در برخی موارد نیز سقف شیروانی صرفآََ به عنوان پوشش و عایق انتخاب می شود . علاوه بر موارد فوق ، کاربرد سقف شیروانی در بناهای بزرگ مانند انبار ها و ابنیه ی صنعتی به خاطر صرفه جویی در مصرف آهن و بتن بسیار مقرون به صرفه تر است.

کلاََ سقف شیروانی با توجه به سازه و جنس سازه است که به اجرا در می آید . ساختن سقف  شیروانی شاید کمی مشکل تر جلوه کند ولی ساختن دیوار های متناسب با آن ساده تر است . میزان شیب به کار رفته در اکثر سقف های شیروانی بین 35 تا 50 درجه است.

نکته ی کلید که باید در نظر بگیرید انتخاب مصالح صحیح با توجه به شیب شیروانی شما می باشد لذا تنها توجه به جنس و قیمت پوشش انتخابی کافی نبوده و باید تناسب بین شیب سقف و پوشش انتخابی نیز توسط متخصص مربوطه بررسی و تایید شود ، درغیر این صورت شما در حین اجرای سقف یا به مشکل برخورد خواهید کرد و یا عدم هماهنگی شیب و نوع پوشش انتخابی باعث ایجاد محدودیت هایی در کارتان خواهد شد .

از دیگر نکاتی که در اجرای سقف شیروانی ساختمانتان باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید : جلوتر قرار دادن لبه های سقف از در ورودی و یا جلوی بنای مورد نظر است تا در هنگام بارندگی آب درست بر معبر نریزد، در چنین مواردی انتخاب درست اندازه ی ناودانی ها از نظر طول و قطر مهم است ، یکی دیگر از موارد مهم که در اجرای سقف شیروانی حتما باید به آن توجه کرد ، نکات خاص و متفاوت در اجرای سقف های شیروانی با شیب کم و یا شیب حداقل می باشد ، دقت کنید که در چنین مواردی امکان نفوذ عوامل طبیعی مانند باد و باران بیشتر می شود .

لذا باید نوع چینش پوشش نهایی شیروانی یا همان تایل با دقت زیادتری انجام شود، همچنین از دیگر موارد حساس در اجرای سقف شیروانی محلی است که شیب دوبام به یکدیگر می رسند ، چنین مکان هایی جزو آسیب پذیر ترین نقاط ساختمان از لحاظ نفوذ آب هستند و از این نظر باید بر عایق بندی این نقاط توجه و نظارت بیشتری داشته باشیم

 

سقف
 

 

مورد فنی دیگری که باید در مناطق مرطوب در نظر بگیرید ، شدت ریزش باران در نزدیک دریا نسبت به مناطقی با فاصله ی بیشتر از دریا است ، لذا اگر در مناطق ساحلی اقدام به ساخت سقف شیروانی میکند باید در نظر داشته باشید که لازم است که هرچه ساختمان شما به دریا نزدیک تر باشد ارتقاع و شیب سقف شیروانی آن هم ، بیشتر باشد.   

رعایت هر یک از نقاط فوقق می تواند شما را از صرف مقادیر زیادی هزینه ی بازسازی و یا نگهداری بازدارد. اتلاف انرژی انواع سقف تعین الگوی حفظ انرژی در ساختمان ها بر مبنای رفتار حرارتی انواع سقف ها برای کاهش هرچه بیشتر مصرف انرژی ، در ساختمان ها ، علاوه بر لزوم در نظر گرفتن عایق های حرارتی با ضخامت کافی ، بهره گیری از راهکارهای مناسب ، می تواند تاثیری تعیین کننده بر روی کاهش اتلاف انرژی ساختمان داشته باشد.

بام ساختمان به عنوان بدنه ای از بنا است که همواره در تمام طول شبانه روز مستقیماََ از عوامل جوی تاثیر می پذیرد ، علاوه بر این اتلاف حرارتی سقف به علت مساحت قابل توجه آن و رقم کلان مجموع اتلاف حرارتی پوشش های سقفی در مقیاس شهری ، این عنصر ساختمانی را از نظر اتلاف حرارتی حائز اهمیت نموده است .

پژوهش ها نشان می دهد که مطالعات زیادی در ارتباط با جزئیات طراحی جداره ها و پوسته های ساختمانی به منظور دستیابی به کارایی بیشتر صورت گرفته است ولی در زمینه طراحی فرم و عملکرد حرارتی مطلوب ، تحقیقات متمرکز چندانی صورت نگرفته است ، پژوهش حاضر در واقع گزارشی توصیفی از چارچوب ها و راهبردهای اولیه است که با هدف شناخت و تحلیل انواع بام بر مبنای مدل سازی کامپیوتری در نرم افزار انرژی پلاس صورت می گیرد.

شبیه سازی های صورت گرفته در شهر اصفهان و با تکیه بر کمترین میزان اتلاف انرژی ، برای رسیدن به فرم مطلوب بام در اقلیم گرم و خشک انجام می شود. مدل های بررسی شده در این شبیه سازی شامل سقف تخت ، سقف گنبدی و سقف شیب دار است .

نتایج حاکی از آن است که مناسب ترین بام در بین  این مدل ها از نظر عملکرد حرارتی ، سقف شیب دار 30-60 درجه است که بخش عمده ای از مساحت آن رو به جنوب قرار دارد .

 

این در حالی است که بام گنبدی نا مناسب ترین عملکرد حرارتی را دارد برسی ها نشان می دهد که عایق کردن سقف تاثیر چشمگیری در کاهش بار حرارتی دارد.

 
 
 

آردواز :

مخلوطی از سیمان ، آزبست ، الیاف معدنی (پنیه  نسوز) ، الیاف مصنوعی و مواد شیمیایی با آب می باشد و همچنین نوعی از مصالح ساختمانی می باشد که جهت زیبایی برای پوشش سقف ،یا محافظت از نمای ساختمان به کار می رود . 

آردواز جز اولین محصولات برای پوشش سقف شیروانی به شمار می رود ، تا جایی که بخش عمده ای از مشتریان تمامی محصولات پوشش سقف را در اولین مرتیه با نام آردواز می شناسند.
ورقه های آردواز را به صورت پله ای و با شیب های متفاوت در سطوح بالایی ساختمان بر روی نمای اصلی ساختمان ، بالای پنجره ها ، سقف ساختمان های ویلایی ، پوشش آلاچیق ، اتاقک های کلبه ای ، سردر ورودی ، مجتمع ها و ... نصب می گردد . 
 
 
 
آردواز

 
ویژگی های آردواز : 
 
 • مقاوم در مقابل آلودگی هوا 
 محافظت نمای بیرونی ساختمان در مقابل کثیف شدن به صورت طبیعی ، گرد و غبار و آلودگی هوا بر روی نمای ساختمان ها می نشیند .
 
بارش باران و آب شدن برف نشسته بر لبه بالایی ساختمان ها با خود جاری شدن رگه هایی از مواد تیره و کثیف ، تیره کردن نما را به همراه خواهد داشت و مسلما بعد از تکرار چندین باره این موضوع با نمایی که دیگر مثل سابق دلچسب نیست روبرو خواهید شد .
 
آردواز چتری برای محافظت نمای ساختمان از تجربه این روند بوده و در عین حال به ساختمان جلوه زیبایی می بخشد ، استفاده از آردواز به عنوان چتر و پوشش محافظ نما ، به عنوان پوشش ضد آب ، برای نما های آجری ، حفاظت و دوام زیبایی ساختمان را چندیدن برابر می کند . 
 
 

 
 
 • زیبا تر سازی نما 
برای زیبا تر سازی نمای ساختمان ترکیب سیمان بری برای نما ، کنیتکس برای رنگ رویه سیمانبری ، آردواز برای زیبایی و حفاظت نما و در نهایت کنیتکس برای رنگ رویه آردواز جلوه زیبایی را برای نمای ساختمان ایجاد می کند.
 
 
 

 
 سقف شیبدار 1
 
 
سقف1
 

 
سقف شیبدار 3
 
   

پوشش سقف 1
 
 

 
 سقف آردواز
 
 

 
 پوشش سقف شیبدار2

 
   پوشش سقف شیبدار
 
 • شیروانی

 • شیب دار

 • سقف شیروانی

 • سقف های شیروانی

 • سقف

 • شیب دار

 • شیب دار

 • شیب دار

سهند پوشش 

سقف شیبدار


سقف پناهگاه یک ساختمان است و در کنار استحکام و زیبایی، به ساختمان هویت نیز می بخشد، از این رو یکی از اصلی ترین اجزای ساختمان شمرده شده و باید با دیدی تخصصی نسبت به کیفیت، طراحی و اجرای آن نگــاه کرد.

آیا میدانستید توجه به عوامل بسیاری در محیط زیست مثل میزان باد، باران، رطوبت، موقعیت جغرافیایی، گرما، سرما و نیز نوع کاربری بنا، وزن و دیگر مشخصات فنی ساختمان، علاوه بر احترام به سلیقه مشتری و حفظ تناسب و زیبایی ظاهر ساختمان در انتخاب پوشش مناسب برای سقف شما موثر است؟

بسته به شکل کلی سقف را می توان به دو دسته غالب طبقه بندی شده تقسیم کرد: سقف مسطح و سقف شیبدار. در معماری نوین سقف های مسطح بیشتر در ساختمان های تجاری شایع هستند، در مقایسه با آن سقف شیبدار به دلیل تنوع بسیار زیاد،نصب آسان، صرفه جویی در زمان، پرت کم مصالح ساختمانی، امنیت بالا در مقابل آتش سوزی، وزن کم، سازگاری با شرایط اقلیمی، دوام بالا و ظاهر زیبایی که نسبت به سقف های مسطح دارد علاوه بر سازه های تجاری بیشتر در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد .


سقف شیب دار تک بر


سقف شیبدار تک بر

این سقف تنها یک ضلع دارد پانل شیب داری که به یک دیوار بلند متصل است. می توانید آن را به عنوان یک سقف شیروانی در ذهن خود مجسم کنید که از وسط به دو نیم تقسیم شده است یا یک سقف مسطح که زاویه ای 45 درجه به خود گرفته است .

این نوع سقف ها را می توان اغلب بر روی بخش های جانبی ساختمان از قبیل تراس و آلونک یافت . با این اوصاف ، امروزه شاهد استفاده از این گونه سقف ها بر روی عمارات مدرن تر هستیم.

 


 

مزایای سقف شیبدار تک بر :

1- سوار کردن سقف شیب دار تک بر ، بر فراز ساختمان کار ساده ایست.

2- در مقایسه با سایر سقف ها به مواد و مصالح کمتری نیاز است.

3- شیب تند این سقف ها کمک می کند تا برف و باران سریع و راحت از روی آنها سرازیر شود و در نتیجه سقف شیب دار تک بر گزینه ای ایده آل برای مناطق برفی و بارانی محسوب می شود.

4- می توان برای زیبا تر جلوه دادن نمای ظاهری ساختمان و ارتقا بخشیدن ارزش های معماری بنا از این سبک طراحی بهره گرفت.

موارد و مصالح قابل استفاده :

به خاطر شیب تند این گونه سقف ها چاره ای نداریم جز آن که پوشش های لاستیکی را از لیست مواد قابل استفاده بر روی بام های شیبدار تک بر خط بزنیم . برای شیک و ساده جلوه دادن این سقف ها می توان به جای شینگل و موزاییک از درز جوش های ایستا (standing seam) برروی این سقف ها استفاده کرد.

به علاوه می توان برای رعایت موازین سازگاری با محیط زیست و به خودکفایی رساندن ساختمان در مقوله انرژی ، پانل های جذب نور خورشید pv بر روی آن نصب نمود.


سقف شیب دار مسطح 

سقف شیبدار مسطح

یکی دیگر از انواع سقف شیب دار ، سقف شیب دار مسطح می باشد این نوع سقف شباهت بسیاری به سقف های شیب دار چهاربر دارد . چراکه پانل های به کار رفته در هر دوی آن ها دو شیب متفاوت به خود می گیرند.

تفاوت آن ها در تعداد پانل هاست . سقف شیب دار مسطح مشتمل بردو پانل بوده و سقف شیب دار چهاربر ، چهار پانل دارد . بحش تحتانی سقف ، شیب تندی داشته و تقریبا به حالت قایم بنا شده است .

در حالیکه بخش فوقانی شیب ملایمی دارد. این نوع از سقف ها تنها در ساختمان های انباری یا روستایی به کار نمی روند ، بلکه در عماراتی با سبک و سیاق Dutchcolonia و Georgian نیز دیده می شوند.


مزایای سقف شیبدار مسطح :

1- فضای بسیار بیشتری در اختیار صاحب خانه قرار می دهد تا به سلیقه خود آن را به اتاق زیرشیروانی یا بالاخانه بدل سازد.

2- طراحی و اجرای آن ساده و بی دردسراست.

3- ساختار سقف شیب دار مسطح متشکل است از دو پانل و بست ها و اتصالاتی که این پانل ها را به هم متصل می سازند ، لذا برای برپا کردن چنین سقفی به مواد و مصالح کمتری نیاز است و این یعنی صرفه جویی در هزینه های اولیه ساخت سقف .

4- سقف های شیب دار مسطح گزینه ای ایده آل و فوق العاده مناسب برای سایبان های محوطه بیرونی ساختمان یا انباری به شمار می رود . طراحی این سقف ها به گونه ای است که بی آنکه فضای بیشتری را اشغال کنند ، ظرفیت ذخیره سازی ساختمان را افزایش می دهد.


موارد و مصالح قابل استفاده :

مصالح به کار رفته در سقف های شیب دار مسطح به سبک و استایل طراحی بنا بستگی دارد. با این حال استفاده از شینگل های چوبی ، قیرگونی شده و سنگی بیشتر رواج دارد.

اما اگر نگران سر به فلک کشیدن هزینه های تعمیر و نگهداری سقف هستید ، توصیه می کنیم شینگل های فلزی را انتخاب کنید.نکته : اگر ساختمان شما در منطقه ای با شرایط نامساعد جوی واقع شده است با کمک تیرچه های مستحکمی که در بخش فوقانیی و سقف نصب میکنید، قوام و دوام آن دو چندان نمایید.


سقف پروانه ای 

سقف پروانه ای
  

 سقف پروانه ایV شکل بوده و مشتمل بر دو ضلع است که در اثر اتصال آن‌ها به یکدیگر یک زاویه منفرجه بر بام ساختمان پدید می‌آید. در بخش میانی سقف و در محل تلاقی دو ضلع دره‌ای (Valley) شکل می‌گیرد؛ که پروانه‌ای در حال پرواز را در ذهن بیننده تداعی می‌کند. این سبک از طراحی در منازل مدرن و سازگار با محیط زیست که در نواحی گرمسیری واقع شده‌اند، محبوبیت چشمگیری کسب کرده است.

پوشش سقف استخر :

پوشش سقف استخر نیاز اساسی بیشتر خانه های ویلایی است که افراد برای زیبایی و استفاده مناسب از حیاط منزل خود اقدام به درست کردن استخر می نمایند ولی به دلیل مشرف بودن دیگر ساختمان ها ، استفاده از استخر بسیار محدود می شود.

یکی از مهم ترین مزایای پوشش سقف استخر این است که با داشتن سقف بر روی استخر خود می توانید در هر زمان از استخرهای خود استفاده کرده و لذت ببرید.


سهند پوشش 

 سهند پوشش  مفتخر است تا خدمات حرفه ای و متنوعی را به مشتریان خود ارایه نماید   

 پوشش سقف سوله، ساخت خرپا ، اجرای سقف شیب دار ، اجرای آردواز ، تعمیرات     

تهیه و اجرای پوشش سقف سوله و سقف های شیب دار ، اجرای سقف شیروانی ، اجرای آردواز ، طرح سفال ، ساخت و نصب خرپا ، تعمیرات سقف     

اجراء و پوشش انواع سقف های شیب دار پوشش سقف سوله ، اجرای سقف های ویلایی  و سقف های شیب دار و اجرای شیروانی و سقف پارکینگ ، انباری ، حیاط خلوت ، گاوداری، مرغداری و پوشش انواع سوله های صنعتی و کارخانه جات و تعمیرات و تعویض و آب بندی سقف های شیب دار و       

اجرای آردواز : انواع سقف های ویلایی ، پیشانی ساختمان ، آلاچیق ، آردواز سردرب شیروانی و غیره ...         

ساخت و نصب خرپا اسکلت فلزی سبک ، سقف های ویلایی ، گاوداری ، مرغداری و انواع سقف های شیب دار دیگر...      

پوشش سقف با انواع مصالح از قبیل : ورق های گالوانیزه ، گالوانیزه رنگی در طرح و رنگهای متنوع، ساندویچ پانل سقفی و دیواری در رنگ های متنوع ایرانیت ، ورق های طرح سفال ، آردواز، نما و لمبه فلزی ، ناودانی(ابرو) ابرو لندنی ، ابرو جعبه ای ، ابرو جوشی ، قرنیر فلزی ، فلاشینگ و           

 نصب و پوشش با عایق حرارتی پشم شیشه ، توری مرغی ، کارتن پلاست و ...           

 

         تعمیرات و آب بندی سقف های شیب دار       

 در تمام مناطق و نقاط تهران و سراسر کشور

فرم تماس با شرکت سهند پوشش

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

آدرس:
دماوند - بلوار آیت ... خامنه ای جنب بیمه ایران
 
امین شکیب 
 
تلفن:09123074350
       09212942491با ما در تماس باشید